PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Współpraca z Gruzją na 25 lat powiatowej oświaty

Za nami uroczystości rocznicowe związane z 25-leciem Powiatowej Oświaty połączone z powiatowymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Jednym z akordów uroczystości była wizyta w naszym powiecie dwóch przedstawicielek Gruzińsko-Amerykańskiej Szkoły w Tbilisi.

Ana Zurashvili oraz Ekaterine Tchutchulashvili z Tbilisi odwiedziły Powiat Wodzisławski w ramach memorandum o współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. Oprócz udziału w czwartkowej uroczystości Gruzinki spotkały się ze starostą Leszkiem Bizoniem i wicestarostą Kornelią Newy w temacie możliwych obszarów współpracy pomiędzy Amerykańsko-Gruzińską Szkołą w Tbilisi i placówkami oświatowymi, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Powiatu Wodzisławskiego. W spotkaniu udział wzięły również przedstawicielski Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. Iwona Miller i Bogumiła Różańska-Świerkot, a także naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym Katarzyna Zöllner-Solowska.