PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Wizyta przedstawicieli szkół partnerskich projektu Erasmus+ Fit4Thought w wodzisławskiej „Jedynce”

26 listopada zakończyło się pierwsze spotkanie międzynarodowe w ramach projektu Erasmus+ Fit4Thought, który realizuje I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim wraz ze szkołami z Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Turcji.

Uczestnicy projektu wraz z opiekunami na szkolnej auli

W progach liceum gościły grupy nauczycieli i uczniów z Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii i Turcji. Młodzież z Chorwacji i Włoch realizowała pełny program zdalnie, łącząc się codziennie z grupą projektową za pomocą dostępnych platform komunikacyjnych.

Spotkanie w Polsce przebiegało pod hasłem „Batteries reloaded – eat, be fit and have fun”.  Dlatego właśnie program 5-cio dniowego spotkania obfitował w wiele ciekawych, twórczych i aktywizujących wydarzeń, koncentrujących się na zdrowym stylu życia.

Program spotkania obejmował m.in.: zwiedzanie Wodzisławia Śląskiego, naukę tradycyjnych polskich tańców, zajęcia artystyczne w GOK w Czyżowicach, zajęcia sportowe z harcerzami, tworzenie wielojęzycznego  słownika dotyczącego zdrowego stylu życia, zajęcia ruchowe prowadzone przez specjalistę Metody Feldenkraisa, zwiedzanie Wrocławia, udział w 13. Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej Cantemus, zajęciach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego Jedynki we współpracy z instruktorem pilatesu, turniej gier planszowych, wyjazd krajoznawczy do Cieszyna.

Dzięki aktywnemu zaangażowaniu wszystkich partnerów udało się zrealizować wszystkie cele spotkania, dzięki czemu – jak wierzymy – uczniowie i ich nauczyciele wrócili do swoich krajów bogatsi o nowe doświadczenia, a przede wszystkim – zdrowsi! Przed nami kolejne spotkania projektowe w 2022 roku.