PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Witamy Nowy Rok Szkolny 2020/2021

1 września to wymowna data, która wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół kojarzy się z jednym - Nowy Rok Szkolny! Po nieco dłuższej przerwie wracamy do tradycyjnego nauczania w formie stacjonarnej, pamiętamy jednak o wszystkich środkach ostrożności i bezpieczeństwa w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną. W roku szkolnym 2020/2021 w Szkołach Powiatu Wodzisławskiego będzie się uczyć 5595 uczniów, w tym 1126 pierwszoklasistów.

Tegoroczna Inauguracja Roku Szkolnego odbywa się inaczej niż zwykle. Szkoły rezygnują z tradycyjnych akademii, uczniowie spotykają się w mniejszych grupach z nauczycielami, wychowawcami. Zrezygnowaliśmy również z Powiatowej Gali  Inauguracyjnej, którą ze względu na panującą sytuację zastąpiliśmy krótkim filmikiem skierowanym do uczniów naszych szkół – zachęcamy serdecznie do obejrzenia!

Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznego powrotu do szkoły. Pamiętajcie jednak o odpowiedzialnym zachowaniu, przestrzeganiu wszystkich wytycznych Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Tylko dzięki temu możliwy będzie powrót do tradycyjnego nauczania, którego tak bardzo nam brakowało… Cieszymy się, że uczniowie i nauczyciele w końcu spotkają się ze sobą w salach lekcyjnych.

Wytyczne_dla_szkół_i_placówek_-_wrzesień_2020_aktualizacja_21-08-2020