PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Wiele się dzieje w Tischnerze, a to dopiero początek…

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim, w skład którego wchodzą II Liceum Ogólnokształcące, Liceum Plastyczne oraz Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych wiele się działo we wrześniu.

We wrześniu murach szkoły zagościli redaktorzy „Dziennika Zachodniego”, którzy przekonywali uczniów klas medialnych o tym, że dziennikarstwo musi nadążać za postępem, ponieważ wielu nie wystarcza już szelest papierowej gazety. To spotkanie, które otwarło cykl warsztatów, zajęć praktycznych oraz wykładów, miało na celu pokazanie uczniom, że Social Media, to najbardziej pożądany obecnie sposób funkcjonowania w świecie mediów.

Uczniowie klas medycznych i akademickich mięli okazję wcielić się w rolę chirurgów! Podczas interaktywnych wykładów i pokazów z BIOROBOTYKI zorganizowanych przez Uniwersytet Śląski, z robotyczną pomocą operowali pacjenta – prawdziwe zwierzęce serce! Ponadto wzięli udział w spotkaniu, które było poświęcone polimerom w medycynie, konstruowaniu egzoszkieletu, implantów oraz protez z wykorzystaniem techniki druku 3D.

Wychowankowie klasy europejskiej uczestniczyli w konferencji na temat poprawnej polszczyzny zorganizowanej w ramach programu “Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Wykłady odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu Zdroju i były prowadzone przez wybitnych polskich językowców: dr hab. Katarzynę Kłosińską, dr Macieja Malinowskiego, dr hab. Katarzynę Wyrwas oraz dr Joannę Przyklenk. Uczestnicy nabyli wiedzę z zakresu zjawisk językowych, kulturowych i poznali nowe tendencje zachodzące w języku polskim.

Znalazł się czas także na rozrywkę. 29 września dla uczniów klas pierwszych zorganizowano w Olzie piknik. Było to duże przedsięwzięcie mające na celu zintegrowanie środowiska pierwszoklasistów. Były tańce, śpiewy, mecz piłki siatkowej i dużo dobrej zabawy.