PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Uczennica Jedynki na stypendium w Brukseli

Sara M. A. Salam, uczennica I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. otrzymała prestiżowe stypendium językowe na Uniwersytecie Wolnym w Brukseli.

Od kilku lat wodzisławska Jedynka realizuje projekt Klasy frankofońskie na Śląsku.

W tym roku, w ramach projektu, uczennica I LO otrzymała trzytygodniowe stypendium językowe na Uniwersytecie Wolnym w Brukseli. Fundatorem stypendium jest Wallonie – Bruxelles International oraz Ambasada Belgii – Przedstawicielstwo Dyplomatyczne Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonii w Warszawie na mocy porozumienia o współpracy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządami Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonii.
W tej edycji na stypendium językowe wyjedzie dwóch uczniów z Polski, w tym jedna uczennica z Wodzisławia Śl., będzie miała możliwość szlifować język francuski, poszerzyć wiedzę na temat kultury krajów francuskojęzycznych oraz jako licealistka poznać smak studiowania.