PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Uczeń „Jedynki” reprezentantem Śląska w programie FLEX Alumni Mentoring

Miło nam poinformować o sukcesie ucznia 1LO w Wodzisławiu Śląskim - Mikołaja Knopka, który został wybrany, aby reprezentować Śląsk w programie FLEX Alumni Mentoring. Program jest sponsorowany przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie, koordynowany przez Fundację American Councils for International Education i przeznaczony dla alumnów Flexa.

Jego uczestnicy, pod opieką doświadczonych mentorów wywodzących się z elitarnej grupy byłych uczestników programów wymiany amerykańskiego Departamentu Stanu, przez pół roku rozwijają swoje umiejętności liderskie oraz zarządzania projektami. Jest to wyjątkowa szansa na rozwój osobisty, nowe kontakty i konkretne umiejętności, które mogą przydać się w przyszłej nauce lub karierze zawodowej. Mikołaj jako uczestnik programu pracuje pod opieką mentora nad opracowaniem i wdrożeniem działać w swojej lokalnej społeczności własnego projektu społecznego, wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas pobytu w USA. Uczestniczy również w budowaniu sieci kontaktów pomiędzy absolwentami programu Flex, łączące ze sobą ponad 29000 absolwentów na całym świecie.

Warto przypomnieć, że „Jedynka” ma obecnie trzech finalistów programu FLEX. Dawid Baluch i Mikołaj Knopek z klasy 3B są absolwentami programu, natmiast Igor Porwoł z klasy 3A czeka na wyjazd do Stanów.