PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Spacer po wyobraźni kolorami Kandinsky’ego

20 marca w pracowniach Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śl. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom Regionalnego Konkursu Plastycznego „Spacer po wyobraźni”.

Konkurs organizowany był pod honorowym patronatem starosty Ireneusza Serwotki i wpisuje się w obchody obchodów 20-lecia  Powiatu Wodzisławskiego. W artystycznych zmaganiach wzięła udział blisko setka uczniów z całego regionu. W tym roku młodzi artyści zmagali się z interpretacją słów W. Kandinskiy’ego: Kolor jest siłą, która działa bezpośrednio na duszę i wprawia ją w drżenie.

Powstały wspaniałe i barwne dzieła. Komisja miała trudne zadanie wyłonienia spośród takiej ilości prac tych najwybitniejszych. Po wielu godzinach dyskusji 30 prac zostało zakwalifikowanych  do wystawy, wyróżniono prace 4 uczestników: Zuzanny Dudek, Megan Durczok, Zuzanny Tkoczyk i Agaty Andryszczak. Komisja przyznała również miejsca na podium. Drugie miejsce zajęła praca Wiktorii Jarockiej, a zdobywcą miejsca pierwszego został Jakub Peszke. Uroczystość uświetniła swoją obecnością prof. Elżbieta Kuraj z Instytutu Sztuki w Cieszynie, która wyraziła uznanie dla młodych artystów.

Tekst i foto.: ZSP w Wodzisławiu Śl.