PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Kariery

Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Kariery. 14 edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem "Złap za stery do swojej kariery". Jak co roku w akcji czynnie biorą udział powiatowe szkoły i jednostki: Powiatowy Urząd Pracy oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, która ma na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Tegoroczna oferta wydarzeń jest skierowana do młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych – planującej swoją dalszą edukację, jak i młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych – szukającej swojego miejsca na rynku pracy. W ramach Tygodnia Kariery przygotowano ciekawe warsztaty z tematyki planowania swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej.

Co w powiecie?

Do ogólnopolskiej akcji aktywnie włączyły się powiatowe placówki oświatowe, które od dziś goszczą u siebie uczniów ze szkół podstawowych. Od rana np. uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim wgłębiali swoich młodszych kolegów m. in. w tajniki pracy analityka czy mechatronika. Zajęcia miały formę pokazową i  warsztatową, dzięki czemu młodzież mogła spróbować jak się lutuje czy obsługuje robota NAO.  W Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim uczniowie poznawali nowoczesne źródła energii czy tajniki projektowania w budownictwie. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie wyszedł z ofertą warsztatów fryzjerskich, mechanicznych i graficznych. Kolejne powiatowe szkoły na następne dni Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zaplanowały między innymi warsztaty z zakresu projektowania i stylizowania ubrań, warsztaty w pracowni gastronomicznej, fotograficznej, zajęcia dziennikarskie, komputerowe czy warsztaty z doradcą zawodowym.

Powiatowy Urząd Praca stawia na spotkania online

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim przygotował ciekawe warsztaty z tematyki planowania swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku w formie online. Dzięki tej formule z treściami przekazywanymi przez prowadzących można dotrzeć do większej liczby odbiorców.

Warsztaty każdego dnia rozpoczynają się o godz. 8.00
  • 17.10. 22 r.  Zaokrętowanie
    • spotkanie online dla młodzieży ostatnich klas szkół podstawowych
  • 18.10.22 r.  Kotwice kariery
    • spotkanie online dla młodzieży szkół ponadpodstawowych
  • 19.10.22 r.   Patent na CV
    • CV bez tajemnicspotkanie online dla młodzieży szkół ponadpodstawowych
  • 20.10.22 r.   Głęboka woda
    • rekrutacja online nie taka straszna
    • spotkanie online dla młodzieży szkół ponadpodstawowych
  • 21.10.22 r.   Latarnia morska
    • zaplanuj swoją przyszłość – porozmawiaj indywidualnie z doradcą zawodowym.

Link do udziału w spotkaniu można otrzymać pisząc pod adres: poradnictwo@pup-wodzislaw.pl

Ogólnopolski Tydzień Kariery trwa od 17 do 22 października. W powiecie wodzisławskim za jego koordynację odpowiada Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.