PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Rogi obfitości trafiły do pierwszoklasistów

Wczoraj, 19 września, w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczystość złożenia ślubowania przez pierwszoklasistów. Już małą tradycją stało się, że uczniowie najmłodszych klas szkoły otrzymują od władz powiatu symboliczne tyty, czyli wypełnione słodyczami rogi obfitości.

Uroczyste ślubowanie, pasowanie na pierwszaków, wręczenie tyt i pamiątkowe zdjęcia. Dla czternaściorga pierwszoklasistów z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim to był wyjątkowy dzień. Zostali bowiem oficjalnie przyjęci w poczet uczniów. Towarzyszyli im rodzice, opiekunowie i nauczyciele. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele powiatu: starosta wodzisławski Leszek Bizoń, wicestarosta powiatu wodzisławskiego, odpowiedzialna za powiatową oświatę Kornelia Newy oraz naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Zöllner-Solowska.

Pierwszoklasistów na uczniów ZPSWR pasował dyrektor szkoły Józef Pierzga. Z kolei starosta Leszek Bizoń wspólnie z Kornelią Newy wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz rogi obfitości wypełnione słodyczami. Podczas spotkania był również czas na pamiątkowe zdjęcia.