PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

„Profesorskie pasje” w galerii „Art Wladislavia”

„Profesorskie pasje” to tytuł wystawy zorganizowanej w galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia” znajdującej się na staromiejskim Rynku pod nr 20 w Wodzisławiu Śląskim.

Tytuł  wystawy, której wernisaż odbył się 17 maja nie jest przypadkowy, bo pokazuje dorobek pedagogów wodzisławskiego Ekonomika związany z ich artystycznymi zamiłowaniami. Autorkami prac są byłe i obecne nauczycielki z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, placówki, która świętuje swoje 50-lecie.

Michalina Grzebieniowska, była nauczycielka fizyki jest twórcą pięknych haftów Richelieau. Teresa Drzewiecka to była nauczycielka geografii, która wystawia swoje urokliwe akwarele. Natomiast obecna nauczycielka historii Agnieszka Mroziakiewicz zaprezentowała swoją kunsztownie wykonaną ceramikę. Kornelia Granacka ze szkolnej biblioteki prowadzi jeden z najpiękniejszych ogrodów w powiecie wodzisławskim, którego zdjęcia możemy oglądać na wystawie.

Przybyłych na wernisaż powitał Kazimierz Cichy który wyraził uznanie dla twórców dzieł. Podziękował za udział w wystawie i wręczył paniom pamiątkowe publikacje  oraz listy z podziękowaniami.

Podczas spotkania Powiat Wodzisławski reprezentował wicestarosta Danuta Maćkowska, która w imieniu Starosty Wodzisławskiego pogratulowała twórcom ich osiągnięć. Doceniła też fakt, że  dwie z artystek to czynne nauczycielki, które przy natłoku  obowiązków są jeszcze w stanie rozwijać swoje zainteresowania. Pani Starosta wręczyła artystkom upominki.