PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Pomagamy w wyborze szkoły „on-line”

Przed ósmoklasistami już wkrótce stanie wybór dalszej ścieżki kształcenia. Wiąże się z tym podjęcie ważnych decyzji, proces rekrutacji elektronicznej i składanie dokumentów. Pomocną dłoń do wszystkich kandydatów wyciąga powiatowa oświata. Odbyły się już pierwsze wideokonferencje, w których staramy się wyjaśnić najważniejsze kwestie, opowiedzieć o naszych szkołach i zachęcić do wyboru powiatowych placówek.

Za pomocą  platform przeznaczonych do organizowania wideorozmów, członkini zarządu powiatu wodzisławskiego Kornelia Newy odpowiedzialna restortowo za powiatową oświatę oraz naczelnik wydziału oświaty Katarzyna Zöllner-Solowska spotykają się „on-line” z ósmoklasistami, ich rodzicami i dyrektorami szkół, aby opowiedzieć o naszych szkołach, całym procesie rekrutacji, a także by odpowiedzieć na ewentualne pytania oraz wątpliwości związane z nadchodzącym naborem do szkół ponadpodstawowych.

Z tej okazji skorzystały już podstawówki z Radlina oraz Rydułtów. Zachęcamy wszystkich pozostałych dyrektorów szkół podstawowych na terenie naszego powiatu do umawiania się na takie wideokonferencje. Można to zrobić dzwoniąc pod nr tel. 32 453 99 60. Serdecznie zachęcamy i mamy nadzieję – do zobaczenia!