PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

„Perła” świętuje 20 lat i zaprasza na tydzień zdrowia psychicznego

Powiatowy Ośrodek Wsparcia "Perła" obchodzi w tym roku dwudziestolecie działalności. Z tej okazji w wodzisławskiej bibliotece (filia w SP nr 10) zorganizowano okolicznościową wystawę, którą można oglądać jeszcze do końca tego tygodnia. W przyszłym tygodniu ośrodek zaprasza z kolei na Tydzień Zdrowia Psychicznego.

samotny mężczyzna otoczony tłumem, grafika przedstawiająca smutek i samotność

W programie m.in. warsztaty dla młodzieży dwóch wodzisławskich liceów poświęcone profilaktyce zdrowia psychicznego, w tym zapobieganiu stanom depresyjnym. Odrębne zajęcia skierowano do społeczności Ośrodka. Jej członkowie i ich rodziny będą mogli wziąć udział w grupie wsparcia, gdzie omówiony zostanie temat roli rodziny w procesie leczenia i rehabilitacji osób w kryzysie psychicznym. Dodatkowo zaplanowano okolicznościowe spotkanie dla wszystkich byłych i obecnych uczestników zajęć w „Perle”, podczas którego będą mogli podzielić się swoimi przeżyciami, wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z ośrodkiem.

Na zakończenie tygodnia zaplanowano oficjalną uroczystość 20-lecia działalności Ośrodka.

Plakat z harmonogramem wydarzeń. Tekst alternatywny w treści posta.Tekst alternatywny:

25 października od godziny 10.00 do 12.00 Grupa wsparcia dla rodzin uczestników Ośrodka „Rola rodziny w procesie leczenia i rehabilitacji”

Od 26 do 27 października od godziny 9.00 do 11.00 Warsztaty dla młodzieży „Jak odnaleźć samego siebie – poszukiwanie swojej drogi życia. Profilaktyka przeciwdziałania depresyjności młodzieży”.

Od 26 do 27 października Warsztaty dla młodzieży „Warsztaty profilaktyki zdrowia psychicznego technikami arteterapii”.

Od 29 października od godziny 9.00 do 12.00 Jubileusz 20-lecia działalności Powiatowego Ośrodka Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim

Miejsce realizacji: Oaza Aktywności ul. Wałowa 30, Wodzisław Śląski