PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

PCKZiU z nagrodą publiczności i II miejscem na Festiwalu Zawodów

Reprezentacja Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. zajęło II miejsce w zorganizowanym przez Śląskie Kuratorium Oświaty po raz pierwszy Festiwalu Zawodów. Nasza szkoła otrzymała również nagrodę publiczności.

Kuratorium Oświaty w Katowicach wyszło z inicjatywą zorganizowania „Festiwalu zawodów” jako imprezy dedykowanej młodym ludziom, poszukującym ścieżki rozwoju zawodowego, pragnącym dowiedzieć się czegoś o kształceniu zawodowym, a przy tym jeszcze świetnie się bawić. Festiwal stał się wspólnym przedsięwzięciem Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izby Rzemieślniczej, Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.

W jego pierwszej, tegorocznej edycji, której finał odbył się w pałacu w Koszęcinie wzięło udział blisko 900 uczniów szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych. Nie mogło zabraknąć reprezentantów Powiatu Wodzisławskiego, a dokładnie nauczycieli i uczniów PCKZiU, którzy po stworzeniu filmu, zakwalifikowali się do finału i stali się jedną z trzech wyróżnionych drużyn, mogących przedstawić zawód i szkołę tak szerokiej publiczności.

Nasza szkoła zaprosiła widownie do poznania świata robotyki, automatyki i mechatroniki. Zrobiła to z polotem, fantazją i co najważniejsze z sukcesem. Reprezentanci wodzisławskiego PCKZiU zajęli bowiem II miejsce w kategorii „Robotyka wokół nas”. Jak się jednak nieco później okazało, zdaniem publiczności, czyli uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, nasza drużyna zaprezentowała się najlepiej i z tego powodu otrzymała Nagrodę Publiczności, wspólną dla wszystkich kategorii konkursowych. Nagrody wręczyła Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty.