PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Ogromny sukces lekkoatletów z „Budowlanki”

Po zwycięskich startach w zawodach powiatowych i rejonowych lekkoatletyczne drużyny dziewczyn i chłopców z ZST w Wodzisławiu Śląskim tym razem zmierzyły się z drużynami reprezentującymi najlepsze szkoły w województwie śląskim. Ogromnym sukcesem rywalizację zakończyła reprezentacja chłopców, która wywalczyła II miejsce wśród najlepszych szkół województwa śląskiego

reprezentacja lekkoatletów Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim

Finał wojewódzki Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej odbył się 6 października na stadionie MOSiR-u w Częstochowie.

Wygrany bieg w rywalizacji na 100 m przez Mateusza Koniecznego (11,25) oraz rewelacyjny start chłopaków w sztafecie 4×100 m (44,87) dostarczyły kibicom niesamowitych emocji. Wysoka forma oraz ogromna determinacja zauważalne były również podczas startów dziewczyn. W walce o nowe rekordy życiowe nie przeszkodziły im nawet bardzo złe warunki atmosferyczne, które w znacznym stopniu utrudniały starty zawodnikom. Po długiej i wyczerpującej walce dziewczyny zajęły wysokie 7. miejsce. Jest to jeden z najlepszych startów drużynowych dziewczyn w historii szkoły.

Gratulujemy sukcesu drużynowego oraz osiągnięć w startach indywidualnych.

Przedstawiamy lekkoatletyczną reprezentację szkoły :

1. bieg na 100m dziewcząt: Dominika Ostasz, Daria Toman, Nicola Żuchowicz

bieg na 100m chłopców: Mateusz Konieczny, Michał Erazmus, Bartosz Wiśniewski

1. bieg na 200m dziewcząt: Julia Woryna, Agata Pawelec, Roksana Gulec

bieg na 200m chłopców: Kacper Kasperski, Robert Kaniepień, Tymoteusz Kempny

1. bieg na 800m dziewcząt: Alicja Dawid, Laura Stukator

bieg na 1500m chłopców: Karol Bryła, Arkadiusz Lisowski

1. pchnięcie kulą dziewcząt: Wiktoria Turowska, Natalia Dłużniak

pchnięcie kulą chłopców: Dominik Szkodziński, Bartosz Mandrysz, Dawid Szuścik

1. skok w dal dziewcząt: Magdalena Jakubczyk, Wiktoria Krettek, Kamila Wojaczek

skok w dal chłopców: Kacper Menżyk, Igor Cieciera, Krzysztof Wójcik

1. sztafeta 4x100m dziewcząt: Daria Toman, Karolina Kucharczyk, Paulina Kłosek, Julia Woryna