PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

O cyberprzestępczości w BS I stopnia w Radlinie

W dniu 4 kwietnia 2018 roku w Branżowej Szkole I stopnia w Radlinie odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów klasy I B oraz klasy II A na temat „Cyberprzestępczości”

. Młodzież dowiedziała się jakie zagrożenia wynikają z korzystania z Internetu, na czym polega tzw. „Cyberprzestępczość” i jakie kary są z nią związane. Na przykładach zostały omówione rodzaje „Cyberprzestępczości” takie jak: stalking, groźby karalne, zniesławienie, publikowanie nielegalnych treści, naruszenie praw autorskich. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję dowiedzieć się także o sposobach zwalczania cyberprzestępstw oraz zostali zapoznani z informacjami na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, tak by nie stać się łatwym celem dla cyberprzestępców.

Warsztaty prowadził sierżant sztabowy Patryk Błasik z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim