PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Nowe sale dydaktycznej w Branżowej Szkole w Radlinie

Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia w Radlinie mogą korzystać już z dwóch wyremontowanych i przystosowanych do ich potrzeb sal dydaktycznych. Pracownie powstały w ramach projektu „Nowoczesne pracownie – skutecznym nauczaniem zawodowym w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego”.

W ramach projektu powstały dwie pracownie – do rysunku technicznego oraz elektrotechniki i elektroniki. Na pracownię rysunku technicznego składa się 16 nowoczesnych stanowisk komputerowych z zainstalowanym pakietem CAD–EDUKACJA, który wykorzystuje jeden z najpopularniejszych na świecie program Solid Egde do nauki technik komputerowego wspomagania projektowania. System CAD tworzy trójwymiarowy model  gotowego zespołu oraz wchodzących w jego skład części. Pozwala także na analizę współzależności geometrycznych i symulację wzajemnych ruchów części, tworzy dokumentację rysunkową i zaawansowaną wizualizację modeli 3D. W  ramach wyposażenia pracowni elektrotechniki i elektroniki zakupiono zestawy modeli maszyn elektrycznych, czyli 7 silników jedno i trójfazowych a także trenażery z układami elektrycznymi i elektronicznymi służącymi do symulacji podłączeń elektrycznych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł przeszło 260 000 zł.

Symbolicznego przecięcia wstęgi w nowych pracowniach, dokonał Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka, Burmistrz Miasta Radlin Barbara Magiera oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Katarzyna Zöllner-Solowska.