PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Nowe pracownie w PCKZiU coraz bliżej

We wtorek, 27 lutego, zawarto umowy na dostawę i montaż wyposażenia czterech ultranowoczesnych pracowni do Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Wodzisławiu Śl.

Umowy podpisała wicestarosta Danuta Maćkowska oraz dyrektor szkoły Danuta Mielańczyk. W imieniu wykonawcy – firmy Pol Eko Aparatura sp. j. A. Polok-Kowalska, S. Kowalski z Wodzisławia Śl., która złożyła najkorzystniejszą ofertę – podpisał ją Sebastian Kowalski.

Zgodnie z umowami firma w ciągu maksymalnie 60 dni dostarczy i zamontuje w szkole wyposażenie pracowni instrumentalnej i pomiarów technicznych, pracowni badań środowiska, pracowni chłodnictwa i klimatyzacji oraz pracowni mikrobiologicznej o łącznej wartości ok. 324 tys. zł.

Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dwóm unijnym projektom realizowanym przez Powiat Wodzisławski. Chodzi o „Nowoczesne pracownie – skutecznym nauczaniem zawodowym w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego” oraz „Ośrodek Rozwoju Młodych Kadr – dostosowanie infrastruktury Centrum Kształcenia Praktycznego w powiecie wodzisławskim do prowadzenia zajęć zawodowych” – oba współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.