PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

MEiN zaprasza szkoły do udziału w Dniu Nowych Technologii w Edukacji

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza placówki edukacyjne do organizacji wydarzeń w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji. Przedsięwzięcia zorganizowane przez szkoły i przedszkola będą mogły wziąć udział w konkursie na najlepsze wydarzenie.

MEiN po raz czwarty zachęca szkoły i placówki edukacyjne do udziału w Dniu Nowych Technologii w Edukacji, w ramach którego można zorganizować zajęcia, warsztaty, prezentacje multimedialne, gry, zabawy, projekcje filmów, spotkania z ekspertami, a także lekcje pokazowe dla dzieci i dorosłych. Wydarzenie w ramach DNTE powinny się odbyć 29 kwietnia, natomiast zgłoszenia planowanych przedsięwzięć można wysyłać do 26 kwietnia.

„Ważnym zadaniem współczesnej edukacji jest zapewnienie młodemu pokoleniu m.in. odpowiedniego przygotowania do bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Ważne jest  uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony danych osobowych i prywatności podczas korzystania z różnorodnych urządzeń tabletów, smartfonów, smartwatchów, komputerów i innych urządzeń połączonych w sieci” – podkreśla MEiN.

Przedsięwzięcia zorganizowane w ramach DNTE można zgłosić do konkursu organizowanego przez MEiN. Wystarczy zarejestrować je za pomocą formularza, a następnie zamieścić relację za pomocą edytora dostępnego na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Ostatnim etapem zgłoszenia jest przesłanie do właściwego kuratora oświaty linku do relacji wraz z metryczką zawierającą dane.

Relacje będą oceniane w dwóch etapach – na poziomie wojewódzkim i centralnym. Na każdym etapie konkursu komisja będzie oceniała przesłane relacje według następujących kryteriów: zgodność z tematyką wydarzenia,  ciekawy sposób ujęcia tematu, stopień wykorzystania nowych technologii, atrakcyjność wykonania relacji. Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi.

Dzień Nowych Technologii w Edukacji to projekt MEiN, którego celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.