PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Matura 2021 w Powiecie Wodzisławskim

Wiemy już jak z tegorocznym Egzaminem Maturalnym poradzili sobie uczniowie szkół Powiatu Wodzisławskiego! Na podium znajdują się wodzisławska "Jedynka", "Tischner" oraz "Budowlanka". Całkowity procent zdawalności w Powiecie wynosi 76,96 %, co daje wyższy wynik od wyniku krajowego (74,5%) oraz wojewódzkiego (województwo śląskie - 72,8%).

Najwyższy procent zdawalności osiągnęło w tym roku I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim (94,51%), gdzie na 237 osób przystępujących do matury zdało 224 abiturentów. Na drugim miejscu znalazł się Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim  z wynikiem 89,05%  – tam na 137 osób przystępujących do matury zdało 122. Trzecie miejsce na podium należy do Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, gdzie procent zdawalności wynosi 84 %. W tej szkole na 175 osób przystępujących do egzaminu zdało 147.

Szczegółowe wyniki z podziałem na szkoły prezentujemy poniżej:

WYNIKI MATUR 2021 W POWIECIE WODZISŁAWSKIM – PLIK PDF