PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Konkursy na jubileusz 70-lecia Liceum w Rydułtowach

W związku z jubileuszem 70-lecia szkoły Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach ogłosiło konkursy związane z życiem i działalnością polskich laureatów Nagrody Nobla.

Dwa z nich dotyczą literatury – „Szuflada Szymborskiej” adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nad którym patronat ma objąć Michał Rusinek, były sekretarz noblistki oraz „W kręgu Noblistów Polskich” przeznaczony dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

Innej noblistce poświęcony jest konkurs „Maria Skłodowska Curie i jej życie”, który podobnie jak kolejny „Konkurs historyczny na esej lub rozprawkę pt. Transformacja ustrojowa na podstawie filmu Wałęsa człowiek nadziei” jest również skierowany do uczniów szkół podstawowych.

Patronat nad wszystkimi konkursami objął Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Regulaminy konkursów dostępne są na stronach internetowych LO w Rydułtowach lub PODN.