PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

ADOS-2 dostępny w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim

Spektrum autyzmu od lat jest diagnozowane w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim. Już niedługo diagnoza będzie się odbywać również przy użyciu ADOS-2. Z badania będzie można skorzystać bezpłatnie.

ADOS-2 to profesjonalny, wielowymiarowy test, który ma istotne znaczenie w postawieniu ostatecznej diagnozy dot. autyzmu bądź zespołu Aspergera. ADOS-2 jest badaniem, które stosuje się w diagnozowaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Narzędzie jest użyteczne do badania zarówno osób niemówiących jak i dobrze posługujących się mową, dla osób z bardzo różnym natężeniem cech autyzmu. Pracownicy Poradni przeszli już odpowiednie szkolenia, które umożliwiają pracę z narzędziem ADOS-2. Teraz przygotowywane jest pomieszczenie, w którym przeprowadzane będą testy.

Zakup ADOS-2 był możliwy dzięki środkom przyznanym przez Zarząd Powiatu. W zeszłym roku z usług Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim, dla której Powiat Wodzisławski jest organem prowadzącym, skorzystało ok. 2 i pół tysiąca osób. Poradnia w Wodzisławiu Śląskim udziela pomocy dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom z przedszkoli, szkół lub placówek mających siedzibę na terenie naszego powiatu oraz dzieciom nieuczęszczającym do żadnej placówki, które zamieszkują powiat wodzisławski.