Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ostatnia szansa na bezpłatne uzupełnienie wykształcenia - Powiat Wodzisławski

Ostatnia szansa na bezpłatne uzupełnienie wykształcenia

Wykorzystaj szansę i uzupełnij wykształcenie jeszcze przed zmianą przepisów oświatowych.

Według  nowelizacji ustawy o systemie oświaty z dniem 31 sierpnia 2012 r. kończą swoją działalność uzupełniające licea ogólnokształcące i zasadnicze szkoły zawodowe dla dorosłych. Nie będzie możliwości ukończenia również szkoły policealnej w zawodach: technik górnictwa podziemnego, technik mechanik, technik elektryk.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, którzy chcieliby uzupełnić swoje wykształcenie albo zdobyć nowy zawód, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. zorganizowało ostatni nabór na semestr wiosenny. Dlatego jeszcze tylko do 6 lutego 2012 r. można skorzystać z okazji i zapisać się do wyżej wymienionych szkół.

Jak podkreśla dyrektor szkoły, Bożena Rączka, edukacja w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego jest całkowicie bezpłatna i o wysokim standardzie. PCKU jest bowiem jedną z najlepszych placówek tego typu w regionie i kraju. W sierpniu ubiegłego roku – obok trzech innych szkół tego rodzaju w Polsce –  PCKU zostało ambasadorem kształcenia na odległość w konkursie ogłoszonym przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Centrum dysponuje także profesjonalną kadrą oraz bardzo bogatą bazą dydaktyczną, w tym największym w Polsce górniczym wyrobiskiem ćwiczebnym czy Laboratorium Robotów Mobilnych. Od wielu też lat szkoła aktywnie uczestniczy w różnorakich projektach i programach unijnych.

Szczegółowych informacji na temat rekrutacji udziela sekretariat szkoły – osobiście w siedzibie Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Gałczyńskiego 1 lub telefonicznie 32 4553 593 wew. 110. Można też zajrzeć na stronę internetową PCKU
w Wodzisławiu Śl.: www.cku.wodzislaw.pl.