Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Osoby z niepełnosprawnościami są wśród nas. Dziś jest ich święto - Powiat Wodzisławski

Osoby z niepełnosprawnościami są wśród nas. Dziś jest ich święto

Dziś, 3 grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Jest to szczególny moment, który skupia naszą uwagę na wyjątkowych osobach w naszej społeczności, które pomimo różnorodnych wyzwań, z determinacją pokonują przeciwności losu.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami starosta Leszek Bizoń wraz z Zarządem i Radą Powiatu Wodzisławskiego dziękują wszystkim pracownikom lub członkom instytucji tworzących lokalny system wsparcia i integracji osób z niepełnosprawnościami za dotychczasową aktywność oraz działania podejmowane na rzecz autentycznej integracji społeczeństwa Powiatu Wodzisławskiego. Są to:

• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl.,
  • Zakład Aktywności Zawodowej – Zakładu Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śl.,
  • Warsztat Terapii Zajęciowej św. Hiacynta i św. Franciszek w Wodzisławiu Śl.,
  • Warsztat Terapii Zajęciowej przy WOLOiZOL w Gorzycach,
  • Dom Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach,
  • Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu Śl.,
  • Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Perła” w Wodzisławiu Śl.,
  • Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Połomi,
  • Powiatowy  Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Wodzisławiu Śl.,
  • powiatowe placówki oświatowe i ochrony zdrowia,
  • publiczne służby zatrudnienia,
  • Powiatowa Społeczna Rada Osób Niepełnosprawnych

Z kolei osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom składamy serdeczne życzenia. Niech siła, determinacja i wytrwałość towarzyszą Wam każdego dnia, inspirując nas wszystkich do większej empatii, zrozumienia i solidarności.