Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Osiem osób zaśpiewa w finale tegorocznej "Niezapominajki" - Powiat Wodzisławski

Osiem osób zaśpiewa w finale tegorocznej „Niezapominajki”

W piątek, 5 lutego, odbyły się eliminacje do festiwalu piosenki "Niezapominajka", który w tym roku poświęcono twórczości Krzysztofa Klenczona.

W eliminacjach wzięło udział 22 uczestników. Do finału dostało się 8 osób: Wirginia Chlebowska z Rydułtów, Aleksandra Korus z Rybnika, Monika Syrek z Rybnika, Viktoria Zondlo z Rydułtów, Dominika Sławik z Raciborza, Karolina Marek z Wodzisławia Śl., Agata Konofał z Rydułtów oraz Karol Szymura z Rybnika. Zaprezentują się oni 1 kwietnia o 17.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks” podczas koncertu finałowego. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Festiwal „Niezapominajka” organizowany jest przez Liceum Ogólnokształcące im Noblistów Polskich w Rydułtowach we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wodzisławiu Śl., Urzędem Miasta Rydułtowy oraz Szkołą Muzyczną I stopnia im. Pawła Świętego w Rydułtowach i składa się z dwóch etapów: eliminacji oraz koncertu finałowego. Tegoroczna edycja jest już ósmą z kolei.

Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą eliminacje, śpiewają w finale dwie piosenki jednego z nieżyjących już twórców polskiej sceny muzycznej. Na scenie towarzyszy im zespół profesjonalnych muzyków z naszego regionu. Nagrody przyznaje jury złożone z nauczycieli śpiewu, instrumentalistów, znanych wokalistów lub członków zespołów muzycznych. Swoją nagrodę przyznaje także publiczność.

Sam koncert finałowy jest zaś nie tylko konkursem wokalnym. Jest też formą przypomnienia życia i popularyzacji twórczości artysty, któremu poświęcono daną edycję festiwalu.

niezapominajka
Finaliści ósmej edycji festiwalu „Niezapominajka”