Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Osadzeni w zakładach karnych będą pracować na drogach powiatowych - Powiat Wodzisławski

Osadzeni w zakładach karnych będą pracować na drogach powiatowych

Już wkrótce na drogach powiatu wodzisławskiego pojawią się nietypowe ekipy remontowe, które składać się będą nie tylko z robotników, ale i więźniów. A wszystko to dzięki współpracy Powiatowego Zarządu Dróg w Syryni z Zakładem Karnym w Jastrzębiu-Szerokiej.

Od przyszłego tygodnia do końca października 8 osadzonych w Jastrzębiu-Szerokiej w ramach programu resocjalizacji będzie pomagać przy realizacji zadań wykonywanych przez Powiatowy Zarząd Dróg. Do ich obowiązków będzie należeć m.in. czyszczenie ulic i chodników, malowanie barierek, wycinanie krzewów, usuwanie chwastów i inne drobne prace porządkowe.

Więźniowie będą pracować sześć godzin dziennie pod nadzorem pracowników PZD, którzy obecnie przechodzą odpowiednie szkolenie w Zakładzie w Szerokiej. Za swoją pracę nie będą jednak otrzymywać z PZD wynagrodzenia, ale będą mieli zapewnioną odzież ochronną i obuwie, badania lekarskie, a także przywóz z Zakładu i z powrotem.