Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ogromne zainteresowanie Dniem Pacjenta Szpitala Powiatowego - Powiat Wodzisławski

Ogromne zainteresowanie Dniem Pacjenta Szpitala Powiatowego

Darmowe porady, badania czy możliwość uzyskania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. W sobotę w Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim odbył się Dzień Pacjenta Szpitala Powiatowego. Inicjatywa zapoczątkowana w tym roku przez Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu.

Pielęgniarki pobierają krew pacjentowi
Podczas Dnia Pacjenta Szpitala Powiatowego można było skorzystać z konsultacji z fizjoterapeutami, pielęgniarką diabetologiczną, darmowego badania poziomu cukru, cholesterolu i kwasu moczowego, a także wykonać badania laboratoryjne w promocyjnych cenach. Pielęgniarki udzielały porad w zakresie nauki pielęgnacji pacjenta w warunkach domowych, leczenia ran przewlekłych i odleżyn oraz profilaktyki żylaków kończyn dolnych. Dietetycy udzielali porad dietetycznych wraz z możliwością degustacji preparatów odżywczych. Każdy uczestnik mógł również zbadać słuch i otrzymać pomoc w doborze aparatu słuchowego, a także wziąć udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy z użyciem nowoczesnych fantomów. Na stoisku sklepu medycznego odbywała się prezentacja sprzętów oraz udzielano porad w zakresie ich refundacji przez NFZ. Uczestnicy mieli też możliwość uzyskania informacji o działalności Centrum Zdrowia Psychicznego i wzięcia udział w relaksacyjnej sesji z goglami VR.
Na stoisku informacyjnym Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ osoby zainteresowane mogły otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Tuż obok Wodzisławskie Stowarzyszenie Amazonek udzielało informacji na temat działalności Stowarzyszenia, profilaktyki raka piersi oraz oferowało naukę samobadania piersi.
Stowarzyszenie Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku prezentowało natomiast efekty prac seniorów (prace malarskie oraz rękodzieło).
Wydarzenie zorganizował Powiatowy Publiczny ZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.