Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ogłoszenie o naborze do projektu ,,JA I MÓJ ŚWIAT’’ - Powiat Wodzisławski

Ogłoszenie o naborze do projektu ,,JA I MÓJ ŚWIAT’’

Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych w Rydułtowach ogłasza otwarty nabór uczestników do projektu ,,JA I MÓJ ŚWIAT’’, współfinansowanego przez Powiat Wodzisławski ze środków PEFRON.

Termin realizacji zadania: od 27 lipca do 10 września 2015 r.

Adresatami zadania ma być młodzież, a także dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną (21 osób) oraz ich opiekunowie (21 osób) z terenu powiatu wodzisławskiego. Zadanie przewiduje wyjazd, w czasie którego będą prowadzone zajęcia warsztatowe dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Zajęcia warsztatowe będą prowadzone przez wykwalifikowanych pedagogów i przy pomocy wolontariuszy. Rodzaj zajęć zostanie dostosowany do możliwości uczestników. Forma wyjazdowa zadania pozwoli na zintensyfikowanie i skomasowanie zajęć dla obu grup odbiorców, tj. dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w jednym miejscu i czasie.

Celem zadania jest:
Zwiększenie samodzielności 21 osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu powiatu wodzisławskiego oraz wsparcie działań integracyjnych prowadzonych na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców powiatu wodzisławskiego, jak również podniesienie u 21 opiekunów umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym sprawowania nad nimi opieki i udzielania pomocy w procesie ich rehabilitacji.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 660 914 752