Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od piątku ruch wahadłowy na Karola Miarki w Pszowie - Powiat Wodzisławski

Od piątku ruch wahadłowy na Karola Miarki w Pszowie

Jak poinformował wykonawca inwestycji, firma Eurovia Polska SA, w piątek 15 czerwca około południa planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na ul. Karola Miarki w Pszowie od skrzyżowania z ul. Rodakowskiego w stronę Syryni do posesji nr 43.

robotnicy drogowi remontujący jezdnię foto. Grzegorz Skibka

Z powodu prac drogowych, jakie zaplanowano na tym odcinku drogi zajęty zostanie jeden pas jezdni, a ruch będzie odbywać się wahadłowo i sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. W ramach inwestycji zostanie przebudowany fragment ul. Karola Miarki w Pszowie o ogólnej długości 224m. Zakres robót budowlanych przewiduje budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę chodników oraz przebudowę konstrukcji jezdni wraz z nawierzchnią.

Termin realizacji inwestycji to połowa sierpnia, a jej koszt to ok. 747 tys. zł.