Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski O szpitalu na sesji w Rydułtowach - Powiat Wodzisławski

O szpitalu na sesji w Rydułtowach

Starosta Ireneusz Serwotka oraz dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Dorota Kowalska wzięli udział w czerwcowej sesji Rady Miasta Rydułtowy.

Sesja odbyła się w zeszły czwartek, 16 czerwca, i poświęcona była przede wszystkim zatwierdzeniu sprawozdania finansowego miasta oraz udzielenia burmistrz Kornelii Newy absolutorium z wykonania budżetu za 2015 r. Na zaproszenie władz miasta w sesji udział wzięli również posłowie: Krzysztof Sitarski, Krzysztof Gadowski, Gabriela Lenartowicz, starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka i dyrektor PP ZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Dorota Kowalska, a także przedstawiciele biur posła Grzegorza Matusiaka i senatora Adama Gawędy.

Obecność na sesji przedstawicieli powiatu była dla radnych Rydułtów okazją do bliższego przyjrzenia się sytuacji finansowej szpitala oraz do poznania planów na dalsze jego funkcjonowanie w przyszłości. Burmistrz, radni oraz goście wysłuchali informacji o stanie PP ZOZ – zarówno tych dotyczących wykorzystania zabytkowych budynków szpitala w Rydułtowach, jak i odnoszących się do zatrudnionego w nim personelu. Starosta Ireneusz Serwotka zwrócił uwagę, że rydułtowski szpital jest ważną częścią miasta, a tym samym całego powiatu. Z tego powodu zadeklarował, wszystkie decyzje na temat przyszłości PP ZOZ będą przedstawiane i konsultowane z władzami gmin tak, aby wypracować rozwiązania jak najbardziej korzystne dla szpitala, zatrudnionych w nim ludzi oraz samorządów.

Oprac. na podstawie materiału prasowego UM Rydułtowy; foto: UM Rydułtowy

Sesja Rady Miasta Rydułtowy - foto. UM Rydułtowy Sesja Rady Miasta Rydułtowy - foto. UM Rydułtowy