Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowy dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej - Powiat Wodzisławski

Nowy dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na posiedzeniu w dniu 6 kwietnia 2016 r. dokonał zmiany na stanowisku dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. z siedzibą w Wodzisławiu Śl.

Szpital w Wodzisławiu Śl.

Z dniem 6 kwietnia 2016 r. funkcję dyrektora PP ZOZ przestała pełnić pani Bożena Capek, która porozumiała się z Zarządem Powiatu w sprawie skrócenia okresu złożonego przez nią wypowiedzenia umowy o pracę. Równocześnie w celu zapewnienia sprawnego zarządzania szpitalami, Zarząd Powiatu Wodzisławskiego postanowił – do czasu wyłonienia dyrektora w konkursie – powierzyć to stanowisko pani Dorocie Kowalskiej.
Nowy dyrektor PP ZOZ ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu publicznymi i niepublicznymi jednostkami ochrony zdrowia. Dorota Kowalska z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończyła też studia podyplomowe w zakresie zarządzania placówkami służby zdrowia, a także w zakresie zarządzania nieruchomościami.