Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowoczesny sprzęt geodezyjny trafił do Wydziału Geodezji - Powiat Wodzisławski

Nowoczesny sprzęt geodezyjny trafił do Wydziału Geodezji

Wydział Geodezji Starostwa Powiatowego pozyskał nowoczesny sprzęt geodezyjny – satelitarny zestaw pomiarowy Trimble R8 GNSS wykorzystujący technologię GPS o wartości 55 tys. zł.

Sprzęt ten został zakupiony przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii w ramach projektu pn. „Wielofunkcyjny system precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG-EUPOS ” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i od maja 2009 r. był wypożyczony do Starostwa.

Dzięki dobrze układającej się współpracy Główny Urząd Geodezji i Kartografii w Warszawie na przełomie roku postanowił przekazać w/w zestaw pomiarowy na zasadzie darowizny do Wydziału Geodezji, gdzie będzie nadal wykorzystywany do kontroli dokumentacji geodezyjnej przekazywanej do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.