Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowe samochody w wodzisławskiej komendzie policji - Powiat Wodzisławski

Nowe samochody w wodzisławskiej komendzie policji

Na drogi powiatu wodzisławskiego wyruszy sześć nowych radiowozów. Ich zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych władz samorządowych, m.in. starosty wodzisławskiego. Nowe policyjne wozy zasilą tabor wydziału ruchu drogowego, komisariatu w Gorzycach oraz rewiru dzielnicowych w Wodzisławiu Śląskim.

Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, z udziałem starosty Tadeusza Skatuły i wicestarosty Leszka Bizonia, odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów. Pięć z nich to radiowozy oznakowane marek Opel Corsa i Kia Cee’d, jeden natomiast to radiowóz nieoznakowany marki Hyundai I20. Pojazdy zakupione zostały ze środków przekazanych przez lokalne władze samorządowe oraz własnych środków budżetowych Policji. Cztery oznakowane radiowozy, które współfinansowali Starosta Wodzisławski, Prezydent Miasta Wodzisław Śląski oraz Wójt Gminy Marklowice trafią do wydziału ruchu drogowego oraz rewiru dzielnicowych. Dzięki wsparciu Wójta Gminy Gorzyce, Godowa i Lubomi dwa z nowych radiowozów trafią do policjantów z Komisariatu Policji w Gorzycach.

W trakcie uroczystości starosta Tadeusz Skatuła przekazując symbolicznie kluczyki do radiowozu życzył, aby samochody dobrze służyły i były niezawodnie. Podkreślił również, że jednym z warunków wysokiego poziomu bezpieczeństwa są bowiem dobrze zorganizowane służby dysponujące nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie sprzętem, umożliwiającym skuteczne rozpoznanie i likwidację zagrożeń.

Powiat wodzisławski w minionych pięciu latach przeznaczył znaczne środki finansowe na poprawę funkcjonowania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Łącznie z budżetu powiatu przekazano ok. 750 tys. zł (w tym na policję 200 tys. zł), dzięki czemu na wyposażenie jednostek trafiły nowoczesne samochody i inny sprzęt.