Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowe samochody dla policji - Powiat Wodzisławski

Nowe samochody dla policji

Dziś za budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych radiowozów. Ich zakup był możliwy m.in. dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych władz samorządowych.

Radiowozy policyjne oznakowane, w środku kia sportage

Flotę wodzisławskiej policji zasiliły dwa oznakowane Kia Ceed oraz nieoznakowany Kia Sportage. Nowe samochody współfinansowali Powiat Wodzisławski (80 tys. zł), Miasto Wodzisław Śląski (80 tys. zł) oraz gminy: Gorzyce (20 tys. zł), Godów (20 tys. zł), Mszana (10 tys. zł), Marklowice (25 tys. zł) i Lubomia (30 tys. zł). Okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

W spotkaniu uczestniczyli członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego – Jan Zemło, prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego – Mieczysław Kieca, wójt Gminy Marklowice – Tadeusz Chrószcz, wójt Gminy Mszana – Mirosław Szymanek i wójt Gminy Godów – Mariusz Adamczyk oraz zastępca wójta Gminy Lubomia – Bogdan Burek oraz gminy Gorzyce – Daniel Kurasz.

Nowe radiowozy

To pierwsze w powiecie radiowozy w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów dają lepszą widoczność niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Pojazdy oznakowane na co dzień będą służyły wodzisławskim policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy dbają o bezpieczeństwo na drogach całego powiatu. Nowoczesne radiowozy z pewnością zwiększą komfort pracy stróżów prawa. Natomiast nieoznakowany radiowóz będzie do dyspozycji policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.