Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowa siedziba Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności - Powiat Wodzisławski

Nowa siedziba Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Od wczoraj, 23 kwietnia, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności pracuje pod nowym adresem. Zespół został przeniesiony do budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Pszowskiej 92 a w Wodzisławiu Śląskim (obok Wydziału Komunikacji i Transportu).

Do środy Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności urzędował w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Wałowej 30. Ze względu na to, że co roku wzrasta liczba osób niepełnosprawnych korzystających z usług zespołu, dotychczasowa siedziba stała się zdecydowanie za ciasna. Na przykład w ubiegłym roku wydano ponad 2500 orzeczeń o niepełnosprawności, 472 legitymacje osób niepełnosprawnych oraz (od 1 lipca 2014 r.) prawie 300 kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Zmiana lokalizacji podyktowana była więc koniecznością poprawy warunków obsługi klientów oraz przeprowadzania badań lekarskich.

Wczoraj, z samego rana, władze powiatu oficjalnie oddały do użytku nowo wyremontowane pomieszczenia. Do dyspozycji Zespołu są teraz trzy pokoje, gabinet lekarski, gabinet specjalistów oraz archiwum.

Z kolei dla klientów udostępniono trzy wejścia do budynku, w tym dwa pozbawione barier architektonicznych (od strony dziedzińca Zespołu Szkół Technicznych oraz przez Wydział Komunikacji i Transportu).

Wraz ze zmianą lokalizacji zmieniły się również godziny pracy Zespołu i numery kontaktowe. Punkt Informacyjny Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności będzie czynny teraz w następujących godzinach:
• poniedziałek, wtorek, środa od 8:00 do 15:00
• czwartek od 8:00 do 17:00
• piątek od 8:00 do 13:00

Nowy numer telefonu: 32 412 09 67.

Więcej zdjęć – ZOBACZ