Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nocne pływanie pod patronatem Starosty Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Nocne pływanie pod patronatem Starosty Wodzisławskiego

Jeżeli lubisz pomagać „aktywnie”, wybierz się 8 grudnia na basen „Nautica” w Gorzycach, gdzie zorganizowane zostanie nocne pływanie pod hasłem „Płyńmy po serce dla Piotrusia”. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Wodzisławski, Tadeusz Skatuła.

Impreza pływacka poświęcona będzie ratowaniu zdrowia i życia trzyletniego Piotrusia Konefała. W akcji nocnego pływania może wziąć każdy. Uczestnicy będą pływać w nocy z 8 na 9 grudnia, w godzinach od 23:00 do 5:00. Obecni na pływalni sędziowie będą liczyć każdy przepłynięty przez odwiedzających kilometr. Na koniec, pokonany podczas nocnego pływania dystans będzie zsumowany, a sponsorzy wpłacą zadeklarowaną wcześniej kwotę na subkonto Piotrusia w Fundacji Cor Infantis. – Sponsorzy wyznaczyli pewne kwoty za każdy przepłynięty kilometr, zatem im więcej nas będzie, tym więcej uda się uzbierać pieniędzy dla Piotrusia. Wstęp na basen będzie wolny, każdy będzie mógł przyjść popływać. Będą również konkursy z nagrodami, poczęstunek, a na najaktywniejszych uczestników będą czekać masażyści – zapewniają Organizatorzy.

Jest to już druga edycja nocnego pływania. Tym razem akcja charytatywna połączona będzie z obchodami piątej rocznicy istnienia basenu w Gorzycach. Organizatorami imprezy są WOPR – oddział w Wodzisławiu oraz dyrektor basenu „Nautica” w Gorzycach. Wstęp bezpłatny.

Piotruś ma 3 latka i żyje z połową serduszka. Przeszedł już ratujący życie zabieg interwencji kardiologicznej zaraz po urodzeniu, a później skomplikowaną operację na otwartym sercu. To jednak nie koniec. Aby chłopiec mógł przeżyć, musi przejść kolejną operację. Dziecko nie kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu metodą Fontany w Polsce. Pomoc możliwa jest jedynie za granicą. Prof. Edward Malec podjął się przeprowadzenia operacji w klinice w Monachium. Leczenie to nie jest refundowane, a rodzice chłopca muszą zebrać ok. 36 tys. euro, by uratować syna.

Więcej informacji – tutaj