Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Niezwykły pokaz ,,Dźwięki Mody” za nami - Powiat Wodzisławski

Niezwykły pokaz ,,Dźwięki Mody” za nami

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim odbył się wczoraj wyjątkowy pokaz inspirowany dźwiękami mody, przygotowany przez uczennice i ich mentorki z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach.

Młode kobiety w oryginalnych strojach prezentujące się na scenie

Podczas pierwszej części pokazu uczennice premierowo zaprezentowały suknie flamenco oraz stroje inspirowane tym tańcem oraz wszystkim tym, z czym kojarzy się gorąca Andaluzja. Co ciekawe, zarówno suknie, jak i pozostałe stroje powstały podczas stażu uczennic w Hiszpanii, a dokładniej w La Moda de Seviila zrealizowanego w ramach Programu Erasmus+. Dziewczyny wystąpiły też w roli modelek.

W drugiej części zaprezentowana została kolekcja inspirowana innymi gatunkami muzyki.

Pokaz odbył się przy dźwiękach muzyki na żywo w wykonaniu uczniów wodzisławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Na kierunku technik stylista w ZSLiT w Rydułtowach – jedynej szkole w regionie oferującej ten kierunek kształcenia – szkolą się m.in. przyszli projektanci mody, styliści, organizatorzy pokazów mody, konstruktorzy odzieży, dziennikarze modowi czy fotografowie mody i kostiumografowie.

Wydarzenie było wyjątkowo widowiskową okazją do promocji talentów uzdolnionej młodzieży obu szkół (zarówno ZSLiT jak i PSM), jak i do prezentacji samych placówek. Na widowni zasiadły m.in. byłe i obecne członkinie zarządu powiatu: Barbara Chrobok, Barbara Magiera, Kornelia Newy i Danuta Maćkowska.

Zdjęcia dzięki uprzejmości PSM I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim.