Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nieprzejezdna droga między Uchylskiem a Olzą - Powiat Wodzisławski

Nieprzejezdna droga między Uchylskiem a Olzą

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg, od jutra, 18 lipca, droga powiatowa nr 5048S, pomiędzy posesją nr 38 w Uchylsku a polem campingowym w Olzie, będzie nieprzejezdna. Utrudnienia związane będą z rozpoczynającą się przebudową drogi.

Droga w Uchylsku

Droga stanowiąca dojazd do gruntów rolnych w sołectwach Uchylsko i Olza zyska nową nawierzchnię na ogólnej długości 0,92 km. Warto dodać, iż zakres prac obejmuje wykonanie m. in. stabilizacji podłoża. Zakończenie prac planowane jest na październik 2024 r.  Szacowana wartość inwestycji wyniesie nieco ponad 625 tys. zł, z czego 368 tys. zł pochodzić będzie z dotacji Województwa Śląskiego pozyskanej przez Powiat w marcu tego roku. Brakującą kwotę, tj. 257 tys. zł wyłożą ze swoich budżetów Powiat Wodzisławski i Gmina Gorzyce. Wykonawcą została wyłoniona w procedurze zamówień publicznych  firma BAUVIP sp. z o.o. z Marklowic.

Zadanie to pn. „Modernizacja drogi nr 5048S stanowiącej dojazd do gruntów rolnych w sołectwach Uchylsko i Olza” finansowane jest środkami budżetu województwa śląskiego w ramach prac w zakresie ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych.