Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Niepełnosprawni rozegrali turniej w kręgle - Powiat Wodzisławski

Niepełnosprawni rozegrali turniej w kręgle

Już po raz czwarty w kręgielni hotelu „Amadeus” w Wodzisławiu Śl. odbył się Powiatowy Integracyjny Turniej w Kręgle dla pełnoletnich osób niepełnosprawnych intelektualnie z terenu powiatu wodzisławskiego.

Turniej bowlingowy zorganizowało Stowarzyszenie „Czyń Dobro”, działające przy ZPSWR w Wodzisławiu Śl. Honorowy patronat nad turniejem objął starosta wodzisławski. W zawodach wystartowało 45 zawodników. Uczestnicy, jak zwykle, bawili się świetnie, nawzajem sobie pomagali i kibicowali, a na kręgielni było gorąco od pozytywnych emocji. – Zasad fair play mógłby się od nich uczyć niejeden sportowiec – mówią organizatorzy turnieju.

Mistrzem powiatu w bowlingu został Rafał Skrzypiciel. Pokonał on Arkadiusza Dojczmanka, który zdobył drugie miejsce i Patrycjusza Mielczarka, który uplasował na trzecim miejscu podium.

Zawodnikom kibicowało liczne grono rodziców i wychowawców, a opiekę nad turniejem pełnili wolontariusze oraz członkowie Stowarzyszenia: Beata Rączka, Aleksandra Tatarczyk-Sobek, Anna Mucha, Magdalena Werner, Ewa Grams, Marlena Salamon-Żymełka, Józef Rączka, Grzegorz Żymełka.

Impreza współfinansowana była ze środków Powiatu Wodzisławskiego.