Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nieodpłatne poradnictwo prawne i obywatelskie - kampania informacyjna - Powiat Wodzisławski

Nieodpłatne poradnictwo prawne i obywatelskie – kampania informacyjna

Od nowego roku nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest każdemu, kto jej potrzebuje i złoży oświadczenie, że nie stać go na pomoc prawną na zasadach rynkowych, czyli na odpłatną pomoc prawną.

poradnictwo prawne i obywatelskie

Więcej informacji: LINK

Na terenie powiatu wodzisławskiego od stycznia 2019 roku funkcjonują 4 punkty nieodpłatnych porad prawnych oraz 2 punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Godziny pracy punktów zostały dostosowane dla klientów tak, aby każda zainteresowana osoba mogła z porad skorzystać. Najdłuższy dyżur (przez 8 godzin codziennie) prowadzony jest w Wodzisławiu Śląskim, gdyż w jednej lokalizacji działają dwa punkty.Przypominamy, że punkty nieodpłatnych porad prawnych zlokalizowane są w:

–  Wodzisławiu Śląskim –  w Zespole Poradni Specjalistycznych przy ul. 26 Marca 164,

–  Mszanie – w Urzędzie Gminy Mszana przy ul. 1 Maja 81,

– Rydułtowach – w Rydułtowskim Centrum Kultury przy ul. Strzelców Bytomskich 9a.

Natomiast punkty, w którym świadczone jest nieodpłatne poradnictwo obywatelskie zlokalizowane są w:

– Radlinie – w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Solskiego 15,

– Pszowie – w Urzędzie Miasta Pszowa przy ul. Pszowskiej 534.

Na wizyty do prawników oraz doradców obywatelskich do wszystkich punktów należy umawiać się telefonicznie pod numerem telefonu 32 4120951 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim. Pod tym numerem telefonu można również uzyskać informacje na temat harmonogramu działania poszczególnych punktów.