Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nasza „Budowlanka” bije olimpijskie rekordy - Powiat Wodzisławski

Nasza „Budowlanka” bije olimpijskie rekordy

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. po tym, jak zdeklasowali rywali w olimpiadzie budowlanej, stanęli na podium Olimpiady Wiedzy Technicznej, a także Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Podczas Olimpiady Wiedzy Technicznej, która odbywała się od 8 do 10 kwietnia w Łodzi, Paweł Długosz wywalczył złoto w grupie elektryczno – elektronicznej, zaś Patrycja Stukator nie miała sobie równych w grupie mechaniczno – budowlanej. W tej samej grupie tuż za podium uplasował się jeszcze jeden uczeń Zespołu Szkół Technicznych. Adrian Katryniok, bo o nim mowa, zajął czwarte miejsce i również zdobył tytuł laureata Olimpiady.

Paweł, Patrycja i Adrian okazali się najlepsi wśród 56 najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, którzy po wielu miesiącach przygotowań i olimpijskich zmagań dobrnęli do rywalizacji na szczeblu krajowym.

Dwa tygodnie później uczniowie „Budowlanki” dali kolejny popis swojej wiedzy i umiejętności w finale XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, jaki odbył się w Radomiu. W tej rywalizacji Paweł Długosz zajął drugie miejsce w grupie elektroników, a Szymon Kuczaty – trzecie w grupie informatyków. Obaj uzyskali tytuł laureata i zapewnili sobie indeksy Akademii Górniczo – Hutniczej  w Krakowie.

To nie pierwsze tak wspaniałe wyniki olimpijczyków z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. w tym roku szkolnym. Paweł Długosz triumfował już w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA, a Adrian Katryniok okazał się najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tym samym konkursie drugie miejsce zajął Paweł Górecki, a Patrycja Stukator była czwarta.