Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Narodowy Dzień Sportu 17 września. Fundacja Zwalcz Nudę czeka na zgłoszenia - Powiat Wodzisławski

Narodowy Dzień Sportu 17 września. Fundacja Zwalcz Nudę czeka na zgłoszenia

Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy dzień w roku, w którym Fundacja Zwalcz Nudę wraz z partnerami zwraca uwagę na tych, którzy kochają sport oraz wspólnie pokazują, jak wiele osób żyje aktywnie. W niedzielę 17 września w kilkuset placówkach sportowych w Polsce organizowane są dni otwarte, bezpłatne treningi czy inne wydarzenia tematyczne. Mieszkańcy mogą nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów rozsianych po całej Polsce.

Rodzina jeżdżąca na deskorolkach i rowerze

Organizatorzy zapraszają szkoły, siłownie, kluby sportowe, orliki, centra sportu, ale też wszystkie inne organizacje, które chcą zorganizować tego dnia bezpłatny trening do przyłączenia się do wspólnej akcji, mającej na celu zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej.

Aby dołączyć do Narodowego Dnia Sportu, należy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.narodowydziensportu.pl – należy w nim podać informacje o planowanym treningu. To wystarczy, aby wziąć udział w wielkiej kampanii co roku przyciągającej około 350 tysięcy osób. Wielkim finałem wydarzenia będzie piknik sportowo-rodzinny na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, który w tym roku odbędzie się 17 września.

Narodowy Dzień Sportu wspierają również wielkie nazwiska polskiego sportu – przez 10 edycji ambasadorami wydarzenia byli m.in. Grzegorz Krychowiak, Hubert Hurkacz, Sławomir Szmal, Zbigniew Bródka, Mariusz Czerkawski, Andrzej Supron, Joanna Hentka, Katarzyna Zillmann, Agnieszka Kobus-Zawojska czy Krzysztof Wiłkomirski.

Zachęcamy organizacje, kluby i inne podmioty działające w obszarze sportu do przyłączenia się do akcji, zaś mieszkańców naszego powiatu – do udziału w wydarzeniach w ramach Narodowego Dnia Sportu.

Grafika promująca Narodowy Dzień Sportu 17 września 2023 r. (nadesłana)