Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nagroda dla Zespołu Szkół Technicznych - Powiat Wodzisławski

Nagroda dla Zespołu Szkół Technicznych

Starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka przekazał dzisiaj (12 stycznia) czek na 50 000 zł dla Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Kwota przeznaczona na potrzeby szkoły to nagroda za zajęcie pierwszego miejsce wśród szkół technicznych województwa śląskiego (a jedenastego w kraju) w prestiżowym rankingu „Perspektyw” przez Technikum nr 3 im. rotmistrza Witolda Pileckiego (wchodzące w skład ZST). Nagrodę odebrał dyrektor szkoły Czesław Pieczka w towarzystwie wybitnego ucznia Pawła Długosza.

Przypomnijmy. 10 stycznia w auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce. To była 19 już odsłona Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzonego przez fundację Edukacyjną Perspektywy. Z innych powiatowych szkół zawodowych Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim zdobyło miejsce 27, a Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim miejsce 54 w województwie śląskim.

Trzeba dodać , że w tej rywalizacji na znaczących miejscach znalazły się też: I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich ( 38 miejsce w woj. w kategorii liceów) i II LO im. Ks. prof. J. Tischnera (89 miejsce w województwie).

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!