Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej - Powiat Wodzisławski

Nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych. Wnioski mogą składać wyłącznie osoby bezrobotne, które po rozmowie z doradcą zawodowym mają zaplanowane w Indywidualnym Planie Działania dofinansowanie na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Grafika z informacjami zawartymi w artykule. Grafika jest koloru niebieskiego, znajdują się na niej monety.

Wnioski będą przyjmowane od dnia 3 lipca 2023 r. do wyczerpania środków. Maksymalna kwota dofinansowania  wynosi 35 tys. złotych.

Kompletne i prawidłowo wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać w kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim, ul. Michalskiego 12, 44-300 Wodzisław Śląski.
Rozpatrywane będą wnioski złożone tylko na aktualnie obowiązujących drukach, wypełnione ręcznie lub komputerowo.

O kolejności realizacji wniosków decyduje data wpływu do urzędu. Weryfikacji wniosku pod kątem kompletności przedłożonej dokumentacji oraz poprawności wypełnienia urząd dokona po złożeniu wniosku. W przypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji pracownik urzędu skontaktuje się z wnioskodawcą telefonicznie.

Szczegółowe informacje dotyczące dofinansowania zawarte są w Regulaminie przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej.
Aktualne druki wniosków o dofinansowanie oraz powyższy regulamin dostępne są na stronie internetowej urzędu wodzislawslaski.praca.gov.pl (dokumenty do pobrania).

Dodatkowe informacje na temat ogłoszonego naboru można uzyskać pod numerami telefonów: 32 459 29 53; 32 459 29 55; 32 459 29 56; lub 576 330 125 .

Załączniki:
Regulamin przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej (pdf, 2313 KB)
Zasady oceny punktowej wniosków dla osób powyżej 30 roku życia (pdf, 118 KB)
Zasady oceny punktowej wniosków dla osób do 30 roku życia (pdf, 150 KB)
Wniosek o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej (pdf, 314 KB)
Wniosek o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej – wersja edytowalna (pdf, 1021 KB)
Zał. 1 Oświadczenie wnioskodawcy (pdf, 229 KB)
Zał. 2 Oświadczenie o pomocy de minimis (pdf, 380 KB)
Zał. 3 Oświadczenie poręczyciela.pdf (pdf, 181 KB)
Rozliczenie finansowe (xlsx, 15 KB)
Oświadczenie przyjmującego dofinansowanie dotyczące podatku VAT składane po 12 miesiącach prowadzenia działalności gospodarczej (pdf, 181 KB)
Wzór umowy o przyznanie środków Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej (pdf, 227 KB)