Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nabór do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych - Powiat Wodzisławski

Nabór do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Starosta Wodzisławski ogłasza nabór, który ma na celu uzupełnienie składu Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych po rezygnacji jednej z członkiń.

lista kontrolna
  1. Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych jest organem opiniodawczo – doradczym.
  2. Do zakresu działania rady należy m.in.:
  • inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji praw osób niepełnosprawnych,
  • opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych,
  • ocena realizacji programów,
  • opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.
  1. Kadencja rady trwa do 2023 roku.
  2. Kandydatów na członka Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego działające na terenie Powiatu Wodzisławskiego.
  3. Podmioty, o których mowa w pkt 4 zgłaszają po jednym kandydacie na członka Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
  4. Zgłoszenia kandydatów należy składać w formie pisemnej (karta zgłoszenia – POBIERZ) na adres:
    Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, ul. Bogumińska 2, 44-300 Wodzisław Śląski
    w zamkniętych kopertach z dopiskiem  „dotyczy zgłoszenia kandydata na członka Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych – uzupełnienie składu Rady” w nieprzekraczalnym terminie 14 dni (decyduje data wpływu) od daty opublikowania niniejszego ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

• Ogłoszenie w Dzienniku Urzędowym – POBIERZ
  • Karta zgłoszenia – POBIERZ