Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Na Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego dojedziesz cyklobusem - Powiat Wodzisławski

Na Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego dojedziesz cyklobusem

W najbliższy weekend, 18 i 19 maja, odbywać się będzie po raz drugi Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego. To dwudniowa polsko-czeska impreza dla wszystkich rowerzystów i nie tylko, która obywa się jednocześnie w Godowie, Jastrzębiu-Zdroju, Karwinie, Pietrowicach obok Karwiny i Zebrzydowicach. Na Festiwal możecie dojechać z rowerami naszym cyklobusem, czyli autobusem z przyczepą rowerową.

Plakat z programem Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego

Na Żelazny Szlak Rowerowy do Godowa dojechać można linią 38 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się TUTAJ

Cyklobusy kursują w każdą sobotę i niedzielę oraz święta. Autobusem linii 35 można dojechać z kolei do tras rowerowych w rejonie Polderu Buków, a także do ośrodków wypoczynkowych w Olzie (przystanek Olza Dworzec kolejowy) i Bukowie (przystanek Buków Ośrodek Wypoczynkowy).

Cyklobus to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą połączyć podróż autobusem z aktywnością na dwóch kółkach. Wystarczy przygotować swój rower, a cyklobus zabierze go w podróż. Dzięki temu podróżujący mogą łatwo dotrzeć do ciekawych tras rowerowych, nie martwiąc się o dojazd ani logistykę transportu roweru. Cena biletu na przewóz roweru wynosi jedynie 1 zł, co oznacza, że łączny koszt podróży za pasażera wraz z rowerem wynosi 3 zł. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem możliwości zakupu biletu na cyklobus w obsługującej powiatową komunikację aplikacji moBILET.

Grafika promująca cyklobusy na linii 35 i 38 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

A teraz więcej o atrakcjach Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego. Trasa festiwalu prowadzić będzie przez miejscowości: Godów, Jastrzębie-Zdrój, Piotrowice k. Karwiny, Zebrzydowice oraz Karwina. To dwudniowa transgraniczna przygoda, pełna atrakcji i pięknych widoków, które zapewnią niezapomniane wspomnienia dla wszystkich uczestników. Co organizatorzy przygotowali w ramach Festiwalu? Między innymi bezpłatne zwiedzanie zamku Frysztat w Karwinie, koncert zespołu folklorystycznego, pokaz kulinarny, zlot pojazdów zabytkowych, animacje dla dzieci i wiele innych.

Poniżej znajdziecie pełny program wydarzenia.