Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Na Akademii o metodologii humanistyki - Powiat Wodzisławski

Na Akademii o metodologii humanistyki

W piątek, 22 czerwca, w wodzisławskim Wydziale Zamiejscowym Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi odbyła się konferencja dotycząca metodologii badań współczesnej humanistyki.

W konferencji wzięło udział kilkunastu naukowców z całej Polski, m.in. z Katowic, Łodzi, Szczecina, Sosnowca, Lublina, Bydgoszczy i Olsztyna. Jej celem była wymiana poglądów i doświadczeń oraz przedyskutowanie różnorakich aspektów funkcjonowania współczesnej humanistyki.
W przemówieniu otwierającym konferencję Starosta Skatuła wyraził radość, że tak ważna z punktu widzenia naukowego inicjatywa odbywa się w Wodzisławiu Śl.
Metodologia badań rozumiana jako sposób dochodzenia do prawdy w przypadku tak nieostrego przedmiotu analiz i dociekań, jakim są zachowania człowieka, ich przyczyny, skutki, relacje i oddziaływania – a te są przecież przedmiotem zainteresowania humanistyki – ma szczególne znaczenie – powiedział Starosta, podkreślając ogromną wagę zagadnienia.
Na zakończenie wystąpienia życzył wszystkim przybyłym na konferencję miłych wrażeń z pobytu w Wodzisławiu Śląskim.

Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła oraz Prezydent Miasta Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca.