Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Modernizacja niebezpiecznego skrzyżowania coraz bliżej - Powiat Wodzisławski

Modernizacja niebezpiecznego skrzyżowania coraz bliżej

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę w sprawie przebudowy skrzyżowania ul. Wiejskiej i ul. Boryńskiej w Gogołowej. To m.in. realizacja czerwcowego porozumienia powiatu z Jastrzębską Spółką Węglową S.A. w sprawie likwidacji szkód górniczych.

W imieniu powiatu umowę podpisał starosta Ireneusz Serwotka oraz członek zarządu Leszek Bizoń, a wykonawcy – Damian Ogrodowski.

Przedsięwzięcie będzie polegało na skorygowaniu geometrii skrzyżowania drogi powiatowej – ul. Wiejskiej z drogą miejską – ul. Boryńską w Gogołowej. W ramach inwestycji droga zostanie gruntownie przebudowana, a skarpy rowu – wzmocnione płytami i brukiem kamiennym. Wykonawca wyremontuje też lub wybuduje brakujące odcinki chodnika oraz kanalizację deszczową. Zmieniona zostanie też organizacja ruchu. Swój udział finansowy w zadaniu ma również gmina Mszana, która za ok. 24 tys. zł zleciła wykonanie przebudowy sieci elektroenergetycznej (oświetlenia dróg).

Wykonawcą inwestycji jest wyłonione w przetargu konsorcjum firm „D-Art” i „Infrago” z Jankowic, które na wykonanie zadania otrzyma ok. 1,5 mln zł. Czas realizacji inwestycji to maksymalnie 90 dni od zawarcia umowy.