Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Moc atrakcji na mecie Powiatowego Rajdu Rowerowego! - Powiat Wodzisławski

Moc atrakcji na mecie Powiatowego Rajdu Rowerowego!

Rekordowa liczba 650 uczestników zadeklarowała udział w tegorocznej, już dziewiętnastej edycji Powiatowego Rajdu Rowerowego, którego trasa wiedzie z Wodzisławia Śl. do Mszany. Tam na uczestników czeka wiele dodatkowych atrakcji.

Uczestnicy rajdu będą mogli bezpłatnie skorzystać z poczęstunku. Dodatkowo z pokazem kulinarnym przed wszystkimi uczestnikami imprezy zaprezentuje się najsłynniejszy ze śląskich kucharzy, Remigiusz Rączka. Chętni będą mogli spróbować przygotowanych przez niego dań, a wylosowany szczęśliwiec otrzyma specjalne zaproszenie do autorskiej restauracji „Rączka Gotuje”.

Nie lada atrakcją będą również pokazy ZUMBY oraz fitness w wykonaniu trenerów Centrum Fitness Silueta z Radlina, które dodatkowo ufunduje dla wszystkich uczestników rajdu darmowe wejściówki na zajęcia fitness.

Specjalną promocję dla rowerzystów przygotował też „Gosław Sport Center”, gdzie rajd się rozpocznie. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają bezpłatne wejściówki na siłownię, a także vouchery uprawniające do skorzystania z zajęć fitness lub sauny w promocyjnej cenie 5 zł.

Przed uczestnikami rajdu oraz mieszkańcami Mszany zaprezentuje się także młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl.: Patrycja Mandera i Łukasz Skowron. Młodzi gastronomowie, pomimo że dopiero rozpoczynają naukę w klasie drugiej technikum, mają już spore osiągnięcia na arenie kulinarnej nie tylko wojewódzkiej, ale i międzynarodowej – oboje to Srebrni Medaliści z Międzynarodowego konkursu gastronomicznego Makro-Gastro-Retigo Cup 2017 w Czechach.

Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Wodzisławia Śląskiego, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia, przygotują naleśniki Suzzette, poddając je flambirowaniu i zastępując biały cukier cukrem brązowym oraz sokiem pomarańczowym. Na słono podadzą przekąskę fit z humusem.

Na wszystkich chętnych będą też czekać konkurencje rowerowo-sportowe przygotowane przez Koło Turystyki Rowerowej Pszów, m.in. jazda na rowerze pod poprzeczką, żółwia jazda, jazda prostolinijna na rowerze czy rzut piłeczką do wiaderka. Z kolei ratownicy medyczni z Firemed umożliwią chętnym osobom rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Podczas festynu kolportowane będą ponadto materiały informacyjno-promocyjne powiatu, gminy Mszana oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 27 sierpnia, do Mszany!