Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Młodzież odkrywała tajemnice rynku pracy - Powiat Wodzisławski

Młodzież odkrywała tajemnice rynku pracy

36 uczniów z 9 szkół ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego uczestniczyło w konkursie „Rynek pracy bez tajemnic". Konkurs zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń oraz Doradztwo Podatkowe Graczyk s.c.

„Rynek pracy bez tajemnic” to konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego, celem którego jest popularyzacja i pogłębienie wśród młodzieży wiedzy na temat rynku pracy, promocja usług Powiatowego Urzędu Pracy w zakresie doradztwa zawodowego i innych usług rynku pracy oraz sieci EURES (Europejskie Służby Zatrudnienia).

Tematyka konkursu obejmowała podstawowe zagadnienia i definicje związane z rynkiem pracy, zasady funkcjonowania powiatowego urzędu pracy oraz podstawowe informacje dotyczące sieci EURES. W czasie, kiedy jury oceniało prace uczestników, uczniowie słuchali prelekcji przygotowanych przez asp. Sebastiana Marciniaka, specjalisty Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz Dariusza Graczyka, eksperta i właściciela firmy Doradztwo Podatkowe Graczyk s.c.

Z pytaniami testowymi najlepiej poradził sobie Kamil Bugla, który zajął I miejsce w konkursie, zdobywając imponującą liczbę 27 punktów na 30 możliwych. Tuż za nim uplasowały się Monika Baran oraz Magda Bugla. Laureaci są uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Jury przyznało również wyróżnienie Kindze Ochockiej, uczennicy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim oraz Aleksandrze Stachurskiej z I LO w Wodzisławiu Śląskim.

Nagrody i dyplomy laureatom i uczestnikom konkursu wręczyły Anna Słotwińska-Plewka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim oraz Katarzyna Zöllner-Solowska, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa.