Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Młodzi duchem” zagrają dla szkół w WCK - Powiat Wodzisławski

„Młodzi duchem” zagrają dla szkół w WCK

25 października o godz. 11:30 na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpi Zespół Teatralny „Młodzi duchem”, działający przy Stowarzyszeniu Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

WCK Młodzi Duchem

Młodzi widzowie będą mogli prześledzić losy bohaterów „Zemsty”, którzy ciągle bawią i są nam wszystkim bliscy. Aktorzy WUTW przedstawią obrazki z życia osiemnastowiecznej szlachty, pełnej buty i temperamentu. Główni bohaterowie utworu Aleksandra Fredry, których los skazał na mieszkanie we wspólnym domostwie, toczą między sobą nieustanny spór o mur graniczny. Kieruje nimi sąsiedzka nienawiść, zawziętość i przekora. Pewnego razu Cześnik wpada na pomysł poślubienia Podstoliny, a misję swata powierza Papkinowi. Co z tego wyniknie? Przekonamy się już niebawem.

Wartka akcja, szalone intrygi, śmieszne, ale i pouczające sytuacje, a także ogrom emocji – wszystko to znajdziemy w spektaklu, który zmusza do refleksji i przemyśleń nad ukrytymi w nim wartościami.

Zapisy na spektakl przyjmowane są przez WUTW pod numerem telefonu: 601 545 489.

Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.

fot. archiwum WUTW